برای عضویت در خبرنامه وبلاگ
آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

Creative Commons License
کلیه‌ی حقوق این وبلاگ تحت لیسانس Creative Commons انتشار یافته و متعلق به این وبلاگ و کاربرانش می‌باشد بنابراین استفاده از مطالب آن با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است.

   

منتظر نظرات شما هستیم ...

معمولا در سرویس‌های ایمیل ایرانی به این دلیل که برای استفادهٔ کاربران فارسی زبان طراحی شده‌اند، فونت‌های مناسبی جهت نوشتن نامه‌ها در اختیار کاربر قرار داده می‌شود. فونت‌هایی نظیر هما، میترا، یکان و Tahoma که طبیعتا استفاده از آن‌ها به نامه‌های فارسی جلوهٔ خاصی می‌بخشد. البته در سرویس‌های ایمیل معروف تنها فونت Tahoma یافت می‌شود.

اخیرا در نسخهٔ جدید یاهومیل هنگام نوشتن نامه فونت Tahoma در لیست فونت‌ها مشاهده نمی‌شود. در ادامهٔ مطلب چند روش ساده برای ارسال نامه‌ها با استفاده از این فونت پیشنهاد شده است.

راه حل: به راحتی توسط نرم افزارهایی مانند Outlook و Thunderbird ایمیل خود را مدیریت کنید. POP3 و IMAP برای کلیه‌ی کاربران یاهومیل فعال شده است.

ویرایش شده در تاریخ ۱۳۹۲/۰۹/۰۳


راه حل جدید: به راحتی توسط نرم افزارهایی مانند Outlook و Thunderbird ایمیل خود را مدیریت کنید. POP3 و IMAP برای کلیه‌ی کاربران یاهومیل فعال شده است.

راه حل دوم: این روش برای افرادی مناسب است که قبلا امضای ایمیل خود را با فونت Tahoma تنظیم کرده اند. اگر در نسخهٔ قبلی یاهومیل امضای خود را با فونت Tahoma ذخیره کرده اید می‌تواند علامت نشانه‌گر را در ابتدای امضای خود قرار دهید و سپس با فشردن دکمهٔ Backspace به خط قبلی بازگشته و متن مورد نظر را تایپ کنید.

راه حل سوم: اگر از نسخهٔ Plus یاهومیل استفاده می‌کنید، از نرم افزارهایی مانند Windows Live و Oulook برای ارسال نامه‌ها استفاده کنید.

راه حل چهارم: بعد از ایجاد نامه‌ی جدید در یاهومیل (Compose) گزینه‌ی Switch to Plain Text را انتخاب کنید.

اکنون می‌توانید متن مورد نظر خود را در ویرایشگر Word با فونت Tahoma بنویسید و در صفحه‌ی یاهو کپی کنید.

البته با این کار فقط فونت نوشته تنظیم می‌شود و مشکل ویرایش Right-to-Left برای متون فارسی به این شکل برطرف نمی‌گردد. در کل روش آخر روش جالبی نیست.
:: برچسب‌ها: یاهومیل, آموزش, اینترنت, ترفند