برای عضویت در خبرنامه وبلاگ
آدرس ایمیل خود را وارد کنید:

Creative Commons License
کلیه‌ی حقوق این وبلاگ تحت لیسانس Creative Commons انتشار یافته و متعلق به این وبلاگ و کاربرانش می‌باشد بنابراین استفاده از مطالب آن با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است.

   

منتظر نظرات شما هستیم ...

باسلام، اگر جزء آن دسته از کاربرانی هستید که کم و بیش با پست الکترونیک سر و کار دارید حتماً تا کنون با این مشکل مواجه شده‌اید که در هنگام تایپ نامه‌های فارسی عموماً با به کار بردن علایم نگارشی یا استفاده از لغات و عبارات انگلیسی در خلال متن فارسی قالب بندی سطرها به کلی از هم می‌پاشد و جملات فارسی نظم و ترتیب خود را از دست می‌دهند و در نهایت موفق به گنجاندن عبارت غیر فارسی در متن ایمیل خود نمی‌شوید. البته این مشکل کاملاً طبیعی است زیرا ویرایشگر متن ایمیل شما برای ویرایش زبان‌های چپ به راست طراحی شده است و با زبان فارسی سازگار نمی‌باشد. برای برطرف کردن این مشکل چند راه پیشنهاد می‌شود:

اولین راه استفاده از یک ویرایشگر متنی با قابلیت پشتیبانی از ویرایش راست به چپ مانند Word و سپس کپی کردن متن به درون ویرایشگر ایمیل است. شما می‌توانید از این روش برای ارسال نامه‌های الکترونیکی از طریق یاهومیل استفاده کنید. روش دوم مختص کسانی است که از جیمیل استفاده می‌کنند. چگونگی این روش در ادامهٔ مطلب توضیح داده شده است.


برای فعال سازی پشتیبانی از ویرایش راست به چپ در جیمیل لازم است مراحل زیر را انجام دهید.

 

1. ابتدا بر روی آیکون  کلیک کرده و سپس گزینهٔ Settings را انتخاب نمایید.

2. در سربرگ General و در قسمت Language بر روی گزینهٔ Show all Language Option کلیک نمایید.

 


 

3. حال گزینهٔ Right-to-left editing support را بر روی وضعیت On قرار دهید.

 


 

4. در نهایت با کلیک بر روی گزینهٔ Save Changes در پایین صفحه، تنظیمات انجام شده را ذخیره نمایید.

5. این بار که قصد دارید نامه‌ی جدیدی بنویسید در هنگام ویرایش متن خود با کلیک بر روی آیکون  وضعیت ویرایش را به ویرایش راست به چپ تغییر دهید (دقیقاً مشابه همان کاری که هنگام تایپ فارسی در Word انجام می‌دادید.) و تمام متن مورد نظرتان را به راحتی تایپ نمایید.

 
 

موفق باشید.
:: برچسب‌ها: جیمیل, آموزش, اینترنت