آشنایی با نرم‌افزار IDM Backup Manager

به عنوان نمونه یک مورد از فایل‌های خروجی IDM را می‌توانید در شکل زیر مشاهده کنید.

 

Internet Download Manager Export

نرم‌افزار IDM Backup Manager به خوبی می‌تواند از تمامی اطلاعات IDM نسخه‌ی پشتیبان تهیه کند. اطلاعاتی نظیر:

  • لینک دانلود فایل‌ها
  • نام فایل‌ها حتی در صورتی که نام آن‌ها هنگام تعیین مسیر ذخیره‌سازی به صورت فارسی نوشته شده باشد.
  • مقدار دریافت شده‌ی فایل‌ها در لحظه‌ی پشتیبان‌گیری؛ یعنی اگر فایلی در IDM شما موجود است که به طور مثال 60% آن دریافت شده است همین مقدار در نسخه‌ی پشتیبان ذخیره می‌شود.
  • و برخی قابلیت‌های دیگر ...

برنامه قبل از اجرا می‌خواهد نرم‌افزار IDM حتما بسته شود، در غیر این صورت نمی‌تواند کار خود را به درستی انجام دهد. پس حتما در پنجره‌ی زیر Yes را انتخاب کنید.

IDM Backup Manager

در تصویر صفحه‌ی اصلی نرم‌افزار سربرگ‌های Backup Data، Restore Data، Tools و Setting دیده می‌شود.

IDM Backup Manager

فعلا در اینجا دو سربرگ مورد نیاز است تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان (Backup Data) و برگرداندن فایل پشتیبان (Restore Data)

زمانی‌که مانند شکل بالا در سربرگ Backup Data گزینه‌ی Full Backup انتخاب شده باشد، تمام اطلاعات IDM در فایل پشتیبان ذخیره می‌شود. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

  • لیست فایل‌ها (شامل نام و لینک دانلود آن‌ها)
  • مقدار دریافت شده‌ی هر فایل
  • Grabber Data که مربوط به اطلاعات مربوط به صفحات و سایت‌های دانلود شده توسط IDM است
  • Scheduler Data که آیکون آن به شکل یک ساعت در قسمت بالای IDM دیده می‌شود و تنظیمات مربوط به هرکدام از اصطلاحا Queue ها یا به عبارتی دسته‌بندی‌هایی که برای دانلودها ایجاد کرده‌اید مانند زمان و ساعت شروع و پایان خودکار دانلود و تعداد دانلودهایی که می‌تواند همزمان با هم انجام شود.

البته توجه داشته باشید که در مورد قسمت Finished یا همان دانلودهای کامل شده، فقط از لیست Finished پشتیبان تهیه می‌شود و اصل فایل ذخیره نمی‌شود.

فکر می‌کنم بهترین کار همان انتخاب Full Backup و واگذار کردن کار به خود نرم‌افزار است. در نهایت مسیر ذخیره‌سازی را انتخاب کنید و روی دکمه‌ی Backup Now کلیک نمایید. مدتی طول می‌کشد تا فایل پشتیبان آماده شود. بعدا مثلا زمانی که ویندوز جدید را نصب کردید می‌توانید این فایل را از سربرگ Restore Data آدرس‌دهی کنید و با کلیک بر روی Restore Now همه چیز مثل گذشته می‌شود.

لینک دریافت نرم افزار

موفق باشید

/ 1 نظر / 18 بازدید
مهدی

سلام دوست گرامی کتابخانه صوتی نرم افزار لینگوس را به لطف شما از سایت پرشین گیگ دانلود کردم. بدون شک شما یکی از افراد مفید جامعه هستید. پیروز و پایدار باشید.